Призматичні окуляри

Косоокість – це патологія, при якій оптична вісь одного або обох очей відхиляється від загальної точки фіксації. Косоокість супроводжується порушенням бінокулярного зору і значним зниженням гостроти зору на оці, яке косить.

Існує два основних напрямки лікування косоокості – терапевтичне (апаратне лікування) і хірургічне лікування косоокості.

Офтальмологи клініки СВІТ ЗОРУ володіють новим методом – призматична корекція косоокості (для лікування використовуються призматичні окуляри). Даний метод дозволяє вилікувати косоокість без хірургічного втручання при малих кутах косоокості. Носіння призматичних окулярів також являється основним передопераційним та післяопераційним етапом, який сприяє розвитку бінокулярного зору.

Розглянемо суть методу.

1. Збіжна косоокість

Збіжна косоокість

АВ – оптична вісь лівого ока
CD – оптична вісь правого ока, що косить
Спільна точка фіксації відсутня.

1-а. Збіжна косоокість, компенсована призмою

Збіжна косоокість

АВ – оптична вісь лівого ока
СВ – ломана призмою оптична вісь правого ока, яке косить
Призма відхилила оптичну вісь правого ока в бік основи, точка D перемістилась і співпала з точкою В, яка стала спільною точкою фіксації обох очей.

2. Розбіжна косоокість

Розбіжна косоокість

EF – оптична вісь лівого ока
КМ – оптична вісь правого ока, яке косить
Спільна точка фіксації відсутня.

2-а. Розбіжна косоокість, компенсована призмою

Розбіжна косоокість

EF – оптична вісь лівого ока
KF - ломана призмою оптична вісь правого ока
Призма відхилила оптичну вісь правого ока в бік основи, точка М перемістилась і співпала з точкою F, яка стала спільною точкою фіксації обох очей.

Зі схеми видно, що призматична корекція як збіжної, так і розбіжної косоокості не виправила косоокості. Вона компенсувала, нівелювала його, відхилила оптичну вісь, змістила зображення на сітківці ока, яке косить. Саме головне – забезпечила біцентральне проектування єдиного об`єкту фіксації під наявним кутом косоокості і підготувала пацієнта до ортоптичного, диплоптичного та, при необхідності, хірургічного етапу лікування. Таким чином, призма задіяла око, яке косить, в зоровому акті, забезпечивши цим роботу трикутника:

косоокість

Довгий час широке застосування призм при косоокості стримувалось технічними труднощами: окулярна лінза з великою призматичною дією є важкою, косметично не естетичною і має значні аберації.

Завдяки розробленим мікропризматичним елементам Френеля, можливість впровадження призм до 40 призменних діоптрій, дозволило використовувати окуляри для лікування косоокості в офтальмологічній практиці. Так як закупка призм Френеля неможлива, розроблена методика по їх виготовленню в Україні, яка дозволила застосувати призматичну корекцію для лікування косоокості (набір призм енних компенсаторів КК-42).

За допомогою даного набору офтальмолог дозує вид косоокості і аномалію рефракції. За результатами обстеження виписується рецепт на виготовлення призматичних окулярів.

косоглазие

Пропонуємо Вам записатися до нас на прийом