Підбір окулярів

Подбор очков

Окуляри, без сумніву, являються найчисленнішим на планеті способом, який корегує зір. За даними ВОЗ близько 30% населення Землі має поганий зір, і більшість з них користується для корекцій окулярами.

Заслуга окулярів не підлягає сумніву. Сотні мільйонів людей за допомогою окулярів отримують можливість нормально бачити.

В чому переваги окулярів?

Окулярна корекція має багато переваг. Окулярами можна корегувати практично будь-які ступені аномалій рефракції, включаючи астигматизм. Окуляри зручні для тих людей, яким потрібно корегувати зір час від часу. Залежно від цього, підібрати окуляри можна для близі, для далі, окуляри для комп`ютера і т.д.

Часто окулярам немає альтернативи, наприклад, в дитячому віці: операції по лазерній корекції проводяться лише після повного дозрівання ока, починаючи з 18 років, а використання контактних лінз у дітей сильно обмежене.

Коли Ви вдягаєте окуляри, промені світла, що несуть інформацію, правильно фокусуються на сітківці і гострота зору покращується.

Підбір окулярів для корекції зору повинен проводити лише лікар-офтальмолог після повного обстеження зору.

А якщо окуляри підібрані неправильно?

Неправильно підібрані окуляри можуть стати причиною постійного перевтомлення очей і сприяти прогресуванню очних хвороб, таких як короткозорість, астигматизм, далекозорість; можуть викликати головний біль, швидку втомлюваність та порушення працездатності.

Чи складно підібрати окуляри?

Правильно підібрати окуляри – завдання не зовсім легке. Підбір окулярів – це досить кропітка маніпуляція, яка потребує значного досвіду лікаря. Інколи, щоб правильно підібрати окуляри, потрібно розширити зіницю, що рідко роблять в звичайних оптиках.

При короткозорості лікар-офтальмолог використовує окулярне скло, яке послаблює оптичну силу ока. Це – розсіюючі лінзи, вони позначаються знаком «-». При далекозорості необхідно посилити оптичну силу ока. Для цього використовуються збірні лінзи, які позначаються знаком «+».

І підібрати, і замовити виготовлення.

В клініці СВІТ ЗОРУ кваліфіковані лікарі офтальмологи проведуть Вам підбір окулярів будь-якої складності та призначення (окуляри для читання, окуляри для комп`ютера, для постійного носіння та ін.).

Крім цього, у нас Ви можете вибрати сучасну оправу та замовити виготовлення окулярів. Ми використовуємо окулярні лінзи світових виробників, які мають цілий ряд захисних покриттів, в точу числі – анти рефлексне (окуляри для комп`ютера).

 
 

З підручника офтальмолога:

Одним з методів виправлення аномалій рефракції являється окулярна корекція.

При далекозорості слабкого ступеня, коли зір вдалину нормальний і робота на близькій відстані не викликає неприємних відчуттів, підбір окулярів не потрібен. Якщо гіперметропія викликає астенопічні явища, то при ній так само, як і при гіперметропії середнього та високого ступеня, потрібно підібрати окуляри. В даному випадку вони виписуються лікарем для постійного носіння.

Корекцію міопії здійснюють розсіюючими скельцями. Підбір окулярів враховує ступінь міопії, яку характеризує найслабше розсіююче скло, яке дає найкращу гостроту зору. Для того щоб виключити неправильний підбір окулярів при так званій «несправжній міопії», в дитячому та підлітковому віці визначати рефракцію потрібно як на вузьку, так і на широку зіницю. Саме тому дітям рекомендовано повне обстеження очей.

При міопії слабкого ступеня, як правило, рекомендується повна корекція, що дорівнює ступеню міопії. Носити такі окуляри можна не постійно, а лише при необхідності. При міопії середнього і, особливо, високого ступеня повна корекція при роботі на близькій відстані дає перевантаження ослаблених у міопів циліарних м`язів, що проявляється зоровим дискомфортом при читанні. В таких випадках часто підбирають дві пари окулярів: окуляри для далини і окуляри для роботи на близькій відстані (окуляри для читання, окуляри для комп`ютера).

При астигматизмі, коли зір знижений і погіршується робота на близькій відстані, теж потрібен підбір окулярів. Для корекції лікар використовує циліндричні астигматичні скельця.

Окремо можна виділити вікові зміни акомодації, які проявляються частіше після 40 років: зір погіршується на близькій відстані. Цей стан називається гіперметропією. При ньому потрібно підібрати окуляри для роботи близько (окуляри для читання, окуляри для комп`ютера).

Пропонуємо Вам записатися до нас на прийом