Фотохромні окуляри

Фотохромні лінзи не тільки коригують зір, але й захищають Ваші очі від шкідливого впливу ультрафіолетового випромінення під час перебування на вулиці

Фотохромні лінзи – це окулярні лінзи, які не лише корегують зір, але і змінюють ступінь свого затемнення в залежності від інтенсивності сонячного світла. В приміщенні і в темний період доби вони прозорі, без кольору, як звичайні лінзи для окулярів, а на вулиці під яскравим сонячним промінням вони швидко темніють до стану сонцезахисних окулярів, захищаючи наші очі від надлишкового світла.

Ця здатність змінювати колір привела до ще одної назви – «хамелеони».

Чим пояснюється така властивість фотохромних лінз?

Чим пояснюється така здатність фотохромних лінз? В матеріалі лінзи є особлива фотохромна речовина. Її молекули при яскравому сонячному світлі під дією ультрафіолетового випромінення переходять з вихідного стану, який характеризується високим ступенем світлопропускання, в активний стан, в якому вже пропускають значно менше променів видимого світла.

В результаті лінза затемнюється. Цей процес може проходити і в зворотному напрямку: коли світла мало, молекули фотохромної речовини самостійно повертаються у вихідний стан і знову пропускають все видиме світло. Лінза знову стає прозорою.

Переваги фотохромної лінзи.

Здатність фотохромної лінзи змінювати ступінь затемнення дає багато позитивних моментів:

  • Автоматично адаптується до освітлення;
  • Захищає очі від шкідливого UV-випромінення;
  • Підвищує контрастність і чіткість зору;
  • Зменшує ефект відблисків від дзеркальних, водних та інших поверхонь;
  • Являється хорошим засобом профілактики захворювань очей (зменшується ризик розвитку катаракті та дистрофії сітківки);
  • Зменшує навантаження на очі та їх втому завдяки постійній адаптації окулярів до змін освітлення;
  • Знімає потребу надягати 2 пари окулярів: з діоптріями + сонцезахисні.
Трохи історії…

Фотохромні окулярні лінзи з`явились на оптичному ринку в 1990-х роках. Саме тоді була розроблена фотохромна технологія Transitions. Лінзи, виготовлені по цій технології, швидко завоювали широку популярність. По технології Transitions виготовляють окулярні лінзи відомі світові виробники.

Знайомство нашого ринку з фотохромними лінзами відбулось на початку 2000-х років. Тоді ми мали можливість купувати Transitions ІІІ-го покоління.

До недавнього часу була поширена технологія Transitions VI, яка відрізнялась від попередніх (п`яти) поколінь покращеними характеристиками. Вони швидше затемняються на вулиці і швидше відновлюють вихідний прозорий стан, ніж їх попередники. При чому швидкість цих процесів та ступінь затемнення лінз останнього покоління менше залежить від впливу температури.

Досягнення сучасної технології.

І саме зараз багато оптичних компаній анонсували випуск окулярних лінз з фотохромною технологією Transitions VII-го покоління.

Вони стали результатом п`ятилітніх розробок, які проводились спеціальною групою вчених в складі майже 90 дослідників. Нова технологія пропонує унікальне поєднання між сонцезахисним тонуванням на яскравій вулиці, високою швидкістю роботи «освітлення» і майже абсолютною прозорістю в приміщенні.

Ці фотохромні окуляри краще реагують не лише на пряме світло, але і на відбиті, косі промені. Це дозволяє їм затемнятись навіть коли Ви стоїте спино до сонця.

Завдяки тому, що затемнення регулюється в залежності від інтенсивності освітлення, його можна навіть не помітити. Але точно неможливо не помітити високу чіткість зображення та комфорт при будь-якому освітленні.

Збільшився ступінь тонування на відкритій вулиці. Значно пришвидшились процеси активації. В середньому, на 20% збільшились показники прозорості лінзи в приміщенні і, відповідно, швидкість реакції на яскраве сонячне світло.

Стала меншою залежність від високої температури навколишнього середовища: раніше, при температурі 30-35 градусів і вище лінза менше затемнялась, ніж в прохолодну погоду. Тепер цей параметр значно покращений.

Фотохромні окуляри можуть бути виготовлені по будь-якому рецепту, для любих діоптрій (для далі, для близі, біфокальні, прогресивні), а також без діоптрій, для людей з хорошим зором. Вони випускаються в двох кольорах: сірий та коричневий. Середній термін придатності фотохромних лінз нового покоління: 2-4 роки в залежності від температури і яскравості сонячного світла.

Кому рекомендовані?

Рекомендовані всім, хто буває на свіжому повітрі. Особливо дітям, які проводять на вулиці багато часу. Адже у дітей кришталик ока не сформований, він пропускає до 70% ультрафіолету.

Існують особливі види фотохромних лінз, наприклад, для водіїв (DriveWear), які змінюють ступінь світлопропускання за вітровим склом залежно від освітлення і захищають очі від сліплячи відблисків.

Пропонуємо Вам записатися до нас на прийом