Лікування косоокості та амбліопії

Що таке косоокість?

В офтальмологічній клініці СВІТ ЗОРУ лікування косоокості направлене на відновлення правильного положення очей і розвиток бінокулярного зору

Косоокість – це періодичне або постійне відхилення зорової вісі одного або обох очей від загальної точки фіксації, яке супроводжується порушенням бінокулярного зору і значним зниженням гостроти зору на оці, що косить.

Простіше кажучи, косоокість – це розлад зору, при якому очі дивляться в різні напрямки. Це захворювання спричинене неправильною роботою одного чи кількох очних м`язів і призводить до неправильного положення очей.

В нормі обидва ока фокусуються на один предмет, але передають в мозок зображення «зі своєї точки зору». Мозок об`єднує два зображення, що створює об`єм та цілісність образу. Для того щоб мозок міг з`єднати два зображення в одне, дуже важливо, щоб всі 12 м`язів ока працювали правильно та узгоджено.

В клініці СВІТ ЗОРУ застосовуються апаратні методи для лікування амбліопії в спеціально оснащених кабінетах

Основна причина виникнення косоокості – неузгодженість роботи м`язів ока.

Найчастіше воно розвивається в ранньому дитячому віці через неправильній розвиток бінокулярного зору. Тому дуже важливо виявити косоокість у дітей якомога раніше, оскільки діти дуже легко адаптуються.

Часто косоокість призводить до розвитку амбліопії.

Якщо виникає косоокість, мозок дитини починає отримувати два зображення, які він не може зіставити в одне. Виникає роздвоєння. Поступово мозок пригнічує одне зображення, як правило, з ока, що косить, щоб працювати з іншим. Розвивається амбліопія.

Що таке амбліопія?

Амбліопія або «ліниве око» - це порушення зору, при якому одне з двох очей мало задіяне в процесі зору.

Амбліопія – це зворотне зниження гостроти зору.

Амбліопія розвивається при таких захворюваннях, як косоокість, далекозорість, астигматизм, катаракта та ін.

Лікування амбліопії – основний первинний етап лікування косоокості, тому що від його ефективності залежить результат хірургічного лікування косоокості.

Лікування амбліопії можна проводити в домашніх умовах під контролем офтальмолога. Якщо цього не достатньо, існує апаратне лікування амбліопії.

При косоокості у дітей може розвинутись нахил чи поворот голови, щоб компенсувати косоокість та позбавитись від роздвоєння.

Причини косоокості можуть бути різними: вона може бути вродженою, може розвинутись через високу короткозорість чи далекозорість. Різного роду травми і хвороби також можуть спровокувати косоокість, інколи операції на очах.

Як лікується косоокість?

Офтальмологічна клініка СВІТ ЗОРУ пропонує комплексне лікування косоокості. Основною метою лікування косоокості є відновлення правильного положення очей, розвиток бінокулярного та стереоскопічного зору. Методи лікування косоокості залежать від багатьох факторів: віку пацієнта, причини виникнення косоокості, її виду та ступеня відхилення.

Лікування косоокості має два основних направлення:

  • терапевтичне лікування косоокості;
  • хірургічне лікування косоокості.

Якщо косоокість акомодаційна – вона лікується окулярами. В першу чергу дитині призначають корегуючи окуляри для постійного носіння. Вони повністю виправляють таку косоокість.

При неакомодаційній косоокості очкова корекція малоефективна. В таких випадках лікар часто призначає оклюзію (заклеювання здорового ока) та комплексне апаратне лікування (заняття на синоптофорі, спеціальних апаратах, використання спеціальних лікувальних комп`ютерних програм і терапевтичного лазера). Апаратне лікування косоокості направлене на усунення амбліопії. В подальшому проводиться хірургічне лікування косоокості.

Слід пам`ятати, чим раніше проблема буде виявлена, чим раніше почнеться лікування, тим більше шансів на нормальний зір.

Думка, що косоокість може пройти сама по собі – помилкова.

Більше того, при відсутності спостереження та належного лікування можливий розвиток серйозних ускладнень. Повністю нормалізувати функції ока можна лише в дитинстві, коли зорова система ще не сформувалась і має значні резерви.

Пропонуємо Вам записатися до нас на прийом