Лікування кон`юнктивіту

Офтальмолог клініки СВІТ ЗОРУ проводить огляд переднього відділу ока для того, щоб визначити причину запалення і призначити лікування кон`юнктивіту

Слизова оболонка ока називається кон`юнктива, вона покриває тонким шаром задню поверхню повіки і очного яблука. Кон`юнктива вразлива до різних захворювань в більшості запального характеру – кон`юнктивіти.

Причини кон`юнктивітів можуть бути різні: бактерії, віруси, хламідії, синдром сухого ока та ін. розрізняють гострий та хронічний кон`юнктивіт.

Як проявляється кон`юнктивіт?

Запалення очей, яке розвивається – кон`юнктивіт - проявляє себе рядом характерних симптомів. Як правило, пацієнти скаржаться на почервоніння очей, деякий набряк повік, відчуття печії, і як би наявності за ними дрібних сторонніх тіл. Весь цей дискомфорт, як правило, супроводжується сльозовиділенням, появою слизистих або слизисто-гнійних виділень.

Все залежить від причини кон`юнктивіту…

В етіологічному відношенні кон`юнктивіти являють собою дуже неоднорідну по складу групу – інфекційні, алергічні, артефіціальні.

Бактеріальний кон`юнктивіт: як правило,  інфікуються обидва ока, захворювання супроводжується сильним виділенням слизу.

Вірусний кон`юнктивіт, як правило, вражає одне око і супроводжується легкими виділеннями.  Обидві форми хвороби дуже легко передаються при контакті, їх обов`язково супроводжує почервоніння очей.

Алергічний кон`юнктивіт: часто кон`юнктивіт виникає через алергічні реакції на якісь подразники: квітковий пилок, пил, запахи та ін. При такій формі кон`юнктивіту також з`являється почервоніння очей (повік), додається сильний свербіж та виділення в`язкого гною.

Запалення очей не проходить самостійно. Потрібно звернутись до лікаря-офтальмолога, який призначить необхідне в кожному конкретному випадку лікування кон`юнктивіту.

Правильний підхід до лікування.

Лікування кон`юнктивіту включає в себе два етапи: діагностичний (виявлення патогенного збудника з одночасним призначення симптоматичної терапії) і безпосередньо терапевтичний. Після отримання результатів лабораторного дослідження в лікування кон`юнктивіту необхідно внести певні корективи, які відносяться до другого етапу лікування. В основному використовують антибіотики широкого спектру дії.

В цілому лікування кон`юнктивіту очей носить комплексний характер. Крім антибактеріальних, противірусних, антигрибкових та антипаразитичних препаратів пацієнту призначають антиалергічну та імунотерапію, щоб ліквідувати причину патології – її збудника і усунути почервоніння очей та інші наслідки. Лише тоді лікування кон`юнктивіту можна рахувати правильним та ефективним.

Крім того, для успішного лікування запалення очей інколи необхідна корекція дефектів зору: короткозорості, далекозорості та астигматизму.

Якщо у Вас з`явились прояви кон`юнктивіту: почервоніння очей, набряк повік, слизисті чи гнійні виділення - не намагайтесь лікувати їх самостійно. Це лише ускладнить роботу лікаря і відтягне одужування.

Це важливо…

Самолікування може викликати різні ускладнення: перехід гострого кон`юнктивіту в хронічний, зниження гостроти зору за рахунок запалення рогівки.

В клініці СВІТ ЗОРУ Ви можете отримати кваліфіковану консультацію лікаря офтальмолога, який визначить причину запалення очей та призначить індивідуальне лікування кон`юнктивіту.

Пропонуємо Вам записатися до нас на прийом