Лікування комп`ютерного синдрому очей

Лікування комп`ютерного зорового синдрому в офтальмологічній клініці СВІТ ЗОРУ починається з повного обстеження очей

В теперішній час, в зв`язку з глобальною комп`ютеризацією, збільшується кількість скарг від людей, які працюють за комп`ютером.

Захворювання органа зору є окремою темою для дослідження негативного впливу комп`ютера на стан здоров`я людини. Це сприяло тому, що сформувалось нове поняття в структурі очних захворювань, яке можна позначити, як синдром комп`ютерної втоми (комп’ютерний синдром).

Шкідлива дія комп`ютера на очі відбувається поступово, а негативний ефект її накопичується. Напружена зорова робота через певний час може спричинити так званий комп`ютерний зоровий синдром.

Комп`ютерний синдром проявляється зоровою втомою, біллю в очах, сльозотечією, відчуттям стороннього тіла в очах, робочою короткозорістю. В цілому, непрофесійна робота за комп`ютером викликає зниження працездатності і функціональну недостатність всього організму.

Комп’ютерний зоровий синдром посідає перше місце в структурі патології у користувачів ПК.

Частота виникнення комп’ютерного зорового синдрому залежить від тривалості роботи за комп’ютером і типу монітора. Тривала робота за комп’ютером вимагає підвищеної зосередженості, що зумовлює значне навантаження на систему зору і зорове стомлення.

Найбільш значні порушення спостерігаються у дітей та осіб з порушеннями акомодації та конвергенції.

Що ми відчуваємо при комп`ютерній втомі?

Комп`ютерний синдром супроводжується скаргами, які можна поділити на дві групи:

  • астенопічні скарги: зниження гостроти зору вдалину і зблизька, порушення акомодації, двоїння, швидке стомлювання під час читання, зміна форми та розмірів об’єктів, зміна кольорового сприйняття, порушення бінокулярного зору;
  • очні скарги: відчуття важкості, жару, пісок в очах, біль в під час руху очних яблук, почервоніння очних яблук, сльозотеча, світлобоязнь, відчуття втомлених очей.
Спочатку діагностика…

Лікування комп`ютерного синдрому повинно починатися з повного обстеження очей. Якщо ви постійно працюєте за комп`ютером, вам рекомендовано проходити діагностику очей не менше одного разу на рік. При цьому офтальмолог обов`язково повинен знати середню кількість годин, які ви проводите перед монітором.

В першу чергу лікування комп`ютерного синдрому полягає в його профілактиці: дотримання зорового режиму (перерви в роботі за комп`ютером), зручні меблі, положення тіла, освітлення робочого місця, правильна відстань до монітору, гімнастика для очей.

Як лікувати комп`ютерний зоровий синдром?

Якщо у Вас все таки розвинувся комплекс вище перелічених скарг, лікар підбере адекватне лікування комп`ютерного синдрому:

  • оптимальна оптична корекція – підбираються окуляри чи контактні лінзи для роботи за комп`ютером;
  • фармакотерапія - призначаються вітаміни для очей, а також спеціальні краплі, які зволожують рогівку і знімають відчуття втоми та сухості очей;
  • фізіотерапія: лазерна терапія, терапія кольором, електротерапія, магнітотерапія, плеопто-ортоптичне лікування.
Основа терапевтичного лікування – лазерна біостимуляція.

Лазерна стимуляція - безболісна процедура, яка дозволяє за п`ять десятихвилинних сеансів, які проводяться в зручний для Вас час, позбутись неприємних симптомів. В основу методики покладена дія променя світла низької інтенсивності на структури ока.

В результаті покращується мікроциркуляція, обмінні процеси та живлення тканин ока, активізується місцевий імунітет та знімається спазм циліарного м`яза.

Протипоказаннями для проведення лазерної стимуляції є гострі запальні захворювання очей та патологія сітківки.

Курс лазерної стимуляції може бути доповненим програмою «RELAX» - комп`ютерна програма, яка також застосовується для лікування спазму акомодації. Один сеанс триває близько семи хвилин. Протипоказань для проведення немає.

Лікування комп`ютерного синдрому очей потребує комплексного підходу. Офтальмолог вибирає методики в різних поєднаннях залежно від характеру захворювання ока і супутньої патології. Профілактика і лікування комп`ютерного синдрому допомагає вберегти очі під час роботи за комп`ютером.

 
Пропонуємо Вам записатися до нас на прийом