Лікування глаукоми

Глаукома - це хронічне захворювання очей, при якому підвищується внутрішньоочний тиск і пошкоджується  зоровий нерв. При цьому зір може  знизитись до настання повної сліпоти. Втрата зору, спричинена глаукомою, носить незворотний характер, тому що гине зоровий нерв. Повернути зір в даному випадку вже не можливо.

Нажаль, глаукома - достатньо розповсюджене захворювання. На нього хворіють, як правило, люди віком старші 40 років. Але бувають випадки, коли ця недуга вражає і молодих людей (юнацька глаукома), і навіть новонароджених (вроджена глаукома).

Важливу  роль в виникненні глаукоми відіграє спадковість. Якщо у ваших родичів була глаукома, вам потрібно бути особливо уважними і регулярно обстежуватись у офтальмолога. Консультація офтальмолога та вимірювання ВОТ навіть один раз на рік дозволить своєчасно виявити та ефективно лікувати захворювання.

Для глаукоми характерні  три основні ознаки:

 • підвищення внутрішньоочного тиску;
 • звуження поля зору;
 • зміна зорового нерву.

Форми глаукоми:

 • відкритокутова;
 • закритокутова;
 • вроджена.

При будь-якій формі глаукоми необхідно знаходитись на диспансерному обліку в окуліста, контролювати внутрішньоочний тиск  не рідше ніж 1 раз в три місяці та підбирати за допомогою лікаря необхідне лікування. 

Глаукома прогресує поступово та непомітно. Відчутні признаки проявляються на тому етапі розвитку захворювання, коли зір відновити  вже складно. Тому, якщо ви виявите хоча б деякі  з нижче наведених симптомів, рекомендуємо звернутися до лікаря.

 • Поступове звуження полів зору, спочатку  втрата периферичного, а потім погіршення і центрального зору.
 • Тимчасове виникнення пелени перед оком, поява кольорових кілець навколо джерела світла.
 • Приступи різкої головної болі, після яких відбувається затуманення зору. (Біль може виникнути як в самому оці, так і в надбрівній дузі або скроні).
 • Почервоніння очного яблука.

Лікування глаукоми  складається з терапевтичного, лазерного, хірургічного та комбінованого.

Медикаментозне лікування проводять по трьох основних  напрямках:

 • офтальмогіпотензивна терапія – на даний час має широкий арсенал засобів, які застосовують для зниження рівня внутрішньоочного тиску, різних за складом,  механізмом дії та показаннями. Підбір  їх проводиться індивідуально;
 • терапія, яка сприяє покращенню кровообігу внутрішніх оболонок ока  та зорового нерву;
 • терапія, яка направлена на нормалізацію метаболічних процесів в тканинах ока з метою впливу на дистрофічні процеси, характерні для глаукоми.

Лазерне лікування глаукоми:

Лазерні втручання безпечні, може проводитись в амбулаторних умовах, мають виключно низьку інвазивність і тому низьку ймовірність ускладнень.

Лазерна іридотомія - це лазерна процедура формування  додаткового отвору в райдужці на її периферії з метою покращення циркуляції  внутрішньоочної рідини або для профілактики блокування руху рідини через її природні шляхи. Кінцева мета процедури - забезпечення та контроль нормального внутрішньоочного тиску. Сформовані отворив райдужці мають діаметр 0,5мм, не помітні косметично і не впливають на гостроту та якість зору. Зроблені отвори залишаються на все життя і не створюють дискомфорту.  

Лазерна іридотомія є ефективною процедурою зниження внутрішньоочного тиску при порушенні правильного анатомічного співвідношення структур переднього відрізку ока.

Лазерна трабекулопластика  полягає в нанесенні серії припікань на внутрішню поверхню трабекули. Ця дія покращує проникність трабекулярної діафрагми для водянистої вологи, зменшує  небезпеку блокади шлемового каналу. Механізм дії операції полягає в натягненні та вкороченні трабекулярної діафрагми за рахунок зтягнення тканини в місцях припікань, а також в розширенні трабекулярних щілин, розміщених в зоні між припіканнями.

Лікування глаукоми

Вигляд кута передньої камери після проведення лазерної трабекулопластики

Пропонуємо Вам записатися до нас на прийом