Лікування астигматизму

Що таке астигматизм?

Така аномалія рефракції, як астигматизм, також дає людині нечітке розмите зображення, але вже не за рахунок неправильного фокусування променів, а через будову рогівки або кришталика. В нормі, і рогівка, і кришталик повинні мати сферичну форму. Якщо на їх поверхні є хоч якісь «нерівності» - це вже аномалія.

Нерівна заломлююча поверхня є причиною того, що промені світла, які проходять крізь неї, по-різному заломлюються, і зображення предметів фокусується не в одній, а в кількох місцях на сітківці. Як наслідок – викривлене, розмите зображення предмета.

Астигматизм найчастіше буває вродженим.

Для правильного визначення ступеня астигматизму і особливо його осей потрібне ретельне комп`ютерне обстеження, так як найменша помилка може призвести до повного не перенесення окулярів/лінз і до погіршення зору.

Як лікують астигматизм в клініці СВІТ ЗОРУ?

Основними методами профілактичного лікування астигматизму є:

  • лазерна біостимуляція (лікування амбліопії при астигматизмі)
  • окулярна та контактна корекція – на сьогоднішній день це основне лікування астигматизму.    

Також існує хірургічне лазерне лікування астигматизму.                  

 

З підручника офтальмолога:

Астигматизм

Астигматизм – один з видів аномалій рефракції, при якому різні меридіани одного і того ж ока мають різні види рефракції або різні ступені однієї і тієї ж рефракції.

Частіше всього астигматизм залежить від неправильної кривизни середньої частини рогівки. Передня її поверхня являє собою не поверхню кулі, де всі радіуси рівні, а відрізок еліпсоїда, де кожний радіус має свою довжину. Тому кожний меридіан має особливе заломлення, яке відрізняється від сусіднього меридіана.

Астигматизм також може залежати від нерівномірної кривизни поверхні кришталика.

Астигматизм слабкого ступеня наявний майже в усіх очах; якщо він не впливає на гостроту зору, то рахується фізіологічним, в його виправленні немає необхідності. В решта випадків астигматизм понижає зір, погіршує роботу на близькій відстані, тому потребує корегування.

Лікування астигматизму проводиться корекцією циліндричним астигматичним склом. Профілактичне лікування астигматизму і прогресуючого кератоконусу проводять контактними лінзами (м`які та жорсткі).

Пропонуємо Вам записатися до нас на прийом