Лікування дистрофії і відшарування сітківки

Ретинолог проводить діагностику патології сітківки ока на оптичному когерентному томографі в клініці СВІТ ЗОРУ

Патологічні стани сітківки ока досить різноманітні як по ґенезу, так і по клінічним проявам. Нормальна сітківка абсолютно прозора; при офтальмоскопічному обстеженні видно лише її судини. Захворювання сітківки характеризуються дифузним помутнінням, утворенням відмежованих вогнищ, зміною судин, крововиливами і пігментацією.

Останнім часом однією з провідних причин поганого зору і сліпоти являється дистрофія сітківки ока.

Що таке дистрофія сітківки?

Дистрофія сітківки ока – деструктивний процес, який розвивається внаслідок порушення обміну речовин на клітинному рівні в різних шарах сітківки. Захворювання характеризується повільним протіканням і прогресивним зниженням зорових функцій.

Причини виникнення.

Дистрофія сітківки являється наслідком судинних порушень, таких як гіпертонічна хвороба, атеросклероз, цукровий діабет. До факторів ризику розвитку даного захворювання також відносяться спадковість, зайва вага, куріння, підвищена сонячна радіація, нестача у харчуванні деяких вітамінів та мікроелементів, перенесені вірусні захворювання, емоційний стрес та ін..

Найчастіше дистрофія сітківки ока зустрічається у пацієнтів з короткозорістю, проте її також можна виявити у практично здорових людей.

Види дистрофій сітківки.

Центральна дистрофія сітківки ока (макулодистрофія) на сьогоднішній день є провідною причиною незворотного зниження зору. Периферична дистрофія сітківки – група захворювань, які проявляються різними дегенеративними змінами крайніх відділів очного дна.

Як проходить лікування даного захворювання?

Сучасне лікування дистрофії сітківки ока має два основних напрямки: консервативні методи лікування і лазерні методи лікування.

Консервативне лікування дистрофії сітківки направлене на укріплення судин сітківки ока або на покращення метаболічних процесів в тканинах сітківки.

Лазерні методи лікування направлене на профілактичне лікування дистрофічних вогнищ, або на локалізацію розривів сітківки, а також на відшарування сітківки ока.

Тактику лікування може визначити лише кваліфікований спеціаліст – ретинолог. Лікування дистрофії сітківки ока потрібно починати відразу після встановлення діагнозу.

В офтальмологічній клініці СВІТ ЗОРУ проводиться консервативне та лазерне лікування дистрофії сітківки ока.

Для чого потрібна лазерна коагуляція?

Лазерна коагуляція полягає в нанесенні бар`єрів у вигляді кількох рядів лазерних коагулятів, які відмежовують зони дистрофії від більш центральних відділів очного дна. Лазерне лікування дистрофії сітківки проходить за допомогою діодного лазера із зеленою довжиною хвилі. Клініка оснащена сучасним лазерним коагулятором OcuLight TX 532 компанії Iridex.

Метод лазерної коагуляції дозволяє попередити до 50% ускладнень, які можуть призвести до незворотної втрати зорових функцій, в тому числі відшарування сітківки ока.

Чим небезпечне відшарування сітківки?

Відшарування сітківки ока є одним з найбільш важких очних захворювань, так як призводить до катастрофічних порушень зорових функцій і потребує складного хірургічного лікування.

Відшарування сітківки ока характеризується відокремленням на якійсь ділянці очного дна сенсорної частини сітківки від пігментного епітелію.

Думка багатьох про те, що відшарування сітківки загрожує лише пацієнтам з короткозорістю, помилкова. Захворювання може розвиватись у людей зі стопроцентним зором при відсутності або з мінімумом будь-яких передумов.

Які методи використовуються для лікування?

Лікування відшарування сітківки ставить за мету зближення шару паличок та колбочок з пігментним епітелієм і створення навколо розриву області спайки сітківки з під лежачими тканинами.

На початковому етапі відшарування сітківки ока найбільш ефективно лікується проведенням відмежовуючої лазерної коагуляції сітківки. Якщо патологія прогресує, то лікування відшарування сітківки полягає у хірургічному втручанні.

Лікування відшарування сітківки повинно проводитись своєчасно, так як при розвитку тотального відшарування сітківки навіть хірургічні методи являються не завжди ефективними. Лікування відшарування сітківки проводиться в амбулаторних умовах, являється безболісним і безпечним способом лікування.

 

Пропонуємо Вам записатися до нас на прийом