Комп`ютерна діагностика зору

Лікарі клініки СВІТ ЗОРУ для проведення комп`ютерної діагностики зору використовують найсучасніше обладнання і новітні методики.

Наші очі являються єдиним органом, який має оптично прозорі тканини, що називаються оптичним середовищем ока. Завдяки їм промені світла проходять в око, і ми маємо можливість бачити.

Розрізняти предмети, світло, кольори, мільйони відтінків – це величезний дар людини. Але, на жаль, існує велика кількість захворювань очей, які заважають бачити навколишній світ повноцінно, так як проходить погіршення зору.

Регулярна і ретельна перевірка зору – найкращий спосіб захистити очі від захворювань.

Діагностика зору займає досить короткий час і проходить абсолютно безболісно

Сучасне діагностичне обладнання, яким оснащена офтальмологічна клініка СВІТ ЗОРУ, і новітні методи обстеження, якими володіють лікарі-офтальмологи, дозволяють виявити практично всі захворювання очей: порушення рефракції (далекозорість, короткозорість та астигматизм), катаракту, глаукому, захворювання сітківки (дистрофії, розриви, відшарування), хвороби зорового нерва, запальні захворювання та ін.

В клініці СВІТ ЗОРУ в Києві проводиться комп`ютерна діагностика зору як для дорослих, так і для дітей. Повний комплекс маніпуляцій включає:

  • визначення  гостроти зору та його корекція
  • аутокераторефрактометрія (визначення рефракції ока за допомогою комп`ютера)
  • пневмотонометрія (безконтактне комп`ютерне вимірювання  внутрішньоочного тиску)
  • біомікроскопія з вузькою зіницею (огляд передніх відділів ока за допомогою щілинної лампи)
  • ехобіометрія (вимірювання довжини передньо-заднього відрізка ока)
  • комп`ютерна периметрія (визначення поля зору)
  • офтальмоскопія та біомікроскопія з широкою зіницею (обстеження заднього відрізка ока і сітківки)
  • консультація висококваліфікованого лікаря з підбором індивідуального курсу лікування.

Перевірити очі займає досить короткий час (40-50 хвилин) і проходять абсолютно безболісно.

При необхідності, зокрема під час прийому у ретинолога для більш детального обстеження патології сітківки, обсяг маніпуляцій можна розширити, оскільки клініка оснащена усім необхідним обладнанням:

  • оптична когерентна томографія
  • фото очного дна.

Офтальмологи клініки СВІТ ЗОРУ ще раз звертають Вашу увагу на те, що профілактична перевірка зору – це найкраще попередження захворювань, і рекомендують:

  • Молодим людям, у яких немає ніяких проблем із зором або відсутні спадкові фактори ризику, комп`ютерна діагностика зору рекомендована кожні 3-5 років.
  • Людям 40-64 років – кожні 2-4 роки.
  • Якщо ж Вам 65 і більше – то діагностика зору необхідна кожні один чи два роки. Проте в останньому випадку частота перевірки зору залежить від індивідуальних особливостей, саме тому необхідна рекомендація Вашого офтальмолога.
 

З підручник офтальмолога:

На сьогоднішній день в офтальмології використовується велика кількість різноманітних методів, які допомагають обстежити очі – комп`ютерна діагностики зору. Вони відрізняються цільовою направленістю, технічним оформленням та вихідною інформацією.

Перевірка зору кожного пацієнта повинна проводитись у визначеному порядку і об`ємі, який включає в себе всі компоненти єдиного діагностичного процесу.

Практично будь-які захворювання очей заставляють пацієнта звернутися до лікаря-офтальмолога з тими чи іншими скаргами. За своїм характером скарги досить різноманітні, але дуже часто настільки типові, що дозволяють скласти досить точне уявлення про локалізацію патологічного процесу та його характер.

Дані анамнезу дозволяють зробити висновок про початок очних хвороб та їх протікання.

Діагностика зору починається з інформації про раніше перенесені або наявні в даний момент загальні захворювання організму, серед яких особливої уваги потребують цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, алергія, хронічні вірусні інфекції та ін. Це пояснюється тим, що очні хвороби за своєю сутністю часто бувають вторинними, тому успіх терапії багато в чому залежить від етіологічної направленості.

Велику роль відіграє інформація, що стосується спадковості пацієнта. Встановлена певна роль цього фактору в розвитку ряду захворювань очей (абіотрофія сітківки), їх анатомічних та функціональних аномалій (наприклад, по кольоровому зору), а також короткозорості у частини людей з міопічною рефракцією.

Далі офтальмолог проводить огляд органа зору і оцінює його анатомо-функціональний стан. Ще Гіппократ, навчаючи своїх учнів, говорив їм: «головне – дивитись!». В цих мудрих словах приховано великий зміст. Уважність лікаря-офтальмолога – його вірний і незмінний супутник у повсякденній роботі. Вже зовнішній, чисто візуальний огляд обличчя і очної області пацієнта дозволяє спостережливому лікарю зібрати безліч цінної діагностичної інформації.

Після огляду проводиться діагностика органа зору пацієнта за допомогою обладнання згідно стандартних методик. Будь-який огляд прийнято починати з візо- і рефрактометрії. Далі потрібно переходити до огляду допоміжних органів ока та його самого, оцінки прозорості оптичних середовищ очного яблука і офтальмоскопії. Потім, за показаннями, можуть бути застосовані інші методи обстеження.

Комп`ютерна діагностика зору закінчується консультацією: лікар-офтальмолог проводить аналіз зібраних даних, встановлює діагноз та приймає рішення стосовно лікування очних хвороб.

Пропонуємо Вам записатися до нас на прийом