Хірургічне відділення офтальмологічної клініки СВІТ ЗОРУ оснащене новітнім сертифікованим обладнанням. Це дозволяє нам поєднувати досвід офтальмохірургів з широкими технічними можливостями для ефективного лікування очної патології.
Кожна операція – це гарантований стабільний високо естетичний результат, який приносить радість життя.
Що таке птоз?
Птоз – це опускання верхньої повіки при майже повній відсутності контролю над нею. При порівнянні обох очей одна повіка значно нижча іншої.
Птоз верхньої повіки досить часто зустрічається як у дорослих, так і у дітей. Цей стан може бути вродженим і набутим. Вроджений птоз виникає через недорозвиток, повну відсутність або неправильне кріплення м`язу, який піднімає повіку.
Набутий птоз верхньої повіки може розвиватися протягом життя. Його причинами можуть бути різні захворювання, травми повік, порушення іннервації м`язу, який піднімає повіку.
В нормі край верхньої повіки приблизно на 1.5 мм закриває радужку, при птозі верхньої повіки вона опущена більше ніж на 2 мм. Птоз верхньої повіки класифікують за ступенем прояву:
- 1-а степінь – верхня повіка перекриває верхню третину зіниці;
- 2-а степінь – верхня повіка перекриває верхні 2/3 зіниці;
- 3-я степінь – верхня повіка повністю закриває зіницю.
При великих степенях птозу зір в ураженому оці може поступово знижуватись до повної його відсутності
Частим явищем при птозі є косоокість чи амбліопія. Діти, як правило, намагаються компенсувати птоз верхньої повіки, напружуючи м`язи лоба або закидаючи голову.
Як лікується птоз?
Птоз верхньої повіки не проходить самостійно і практично завжди вимагає оперативного втручання.
Хірургічне лікування птозу полягає в закріпленні чи підтягуванні м`яза, який піднімає верхню повіку. Якщо цей м`яз дуже розслаблений, хірургу потрібно підняти повіку і брову. Операція виконується офтальмохірургом під місцевою анестезією дорослим та під загальною – дітям.
По часу хірургічне лікування птозу займає 30-60 хвилин. Після втручання не залишається ніяких слідів, і через тиждень пацієнт може повернутись до звичного життя. Ефект від операції залишається назавжди.
На жаль, не завжди хірургічне лікування птозу дає бажаний косметичний результат. Після операції повіки можуть розміщуватись несиметрично.
Що таке епікантус?
Епікантус або «монгольська складка» - це аномалія розвитку повік, що найчастіше зустрічається.
Епікантус являє собою особливу вертикальну складку шкіри півмісячної форми у внутрішньому куті ока, яка в більшій чи меншій степені закриває слізний горбик. Складка, як правило, переходить з верхньої повіки на нижню і буває різних розмірів, від невеликої, до сильно вираженої.
Епікантус часто буває двостороннім. При великому епікантусі може обмежуватись поле зору. Епікантус являється характерною особливістю для монголоїдної та деяких груп австрало-негроїдної раси. Наявність такої складки у представників інших рас зустрічається рідко і рахується аномалією.
Вроджений епікантус у дітей, як правило, проявляється на обох очах і може розміщуватись як на верхній, так і на нижній повіках. Часто епікантус у дітей поєднується з птозом, зростанням країв повік, інколи з косоокістю. В міру росту дитини епікантус може зменшитись і навіть зникнути.
Зустрічається також набутий епікантус, який виникає в результаті рубцевих змін повік, тобто посттравматичний.
Як видаляється епікантус?
Хірургічне видалення епікантуса, проводиться головним чином з косметичною метою. Видалення епікантуса проходить шляхом викроювання і переміщення двох смужок шкіри Z-подібної або трикутної форми.
У випадках, коли епікантус поєднується з птозом і блефароспазмом, його повністю видалити не вдається. Видалення епікантуса посттравматичного епікантуса проводять висікання рубцевої тканини і пересадку смужки шкіри.