Хірургічне лікування контагіозних молюсків

Контагіозні молюски  – це вірусне ураження шкіри у вигляді округлих вузликів на повіках або на їх краях.

Як вони виглядають?

По кольору контагіозні молюски можуть співпадати з нормальним кольором шкіри, бути трохи рожевішими або мати рожево-оранжеве забарвлення з перламутровою верхівкою. Вузлики контагіозного молюска щільні, мають напівкулясту форму, по середині вузлика є невеличке заглиблення.

Контагіозні молюски можуть бути як поодинокі, так і множинні. Величина цих уражень варіює від 1 мм до 1 см в діаметрі. Найбільш часто контагіозні молюски виникають у дітей віком від одного до десяти років.

Причина виникнення.

Збудником контагіозного молюска являється вірус, схожий з вірусом віспи. Передається він, як правило, побутовим шляхом: безпосередньо під час контакту з хворим або через предмети, якими він користувався.

Суб`єктивно, контагіозні молюски частіше всього не завдають неприємних відчуттів і абсолютно безболісні, проте інколи з`являється відчуття свербіння в області вузликів.

В офтальмологічній клініці СВІТ ЗОРУ Ви можете отримати кваліфіковану консультацію офтальмолога. Розпізнавання контагіозного молюска базується на огляді висипань і, при необхідності, мікроскопічному дослідженні вмісту вузликів. В нашій клініці Ви також можете пройти лікування контагіозних молюсків.

Як лікуються?

Єдиний метод лікування контагіозних молюсків – хірургічний.

Кожний елемент молюска лікар ретельно видаляє хірургічним пінцетом, або висікає гострою ложечкою Фолькманна. Вогнища ураження обробляються спиртовим розчином йоду.

Лікування контагіозних молюсків здійснюється амбулаторно під місцевою анестезією. Ми не рекомендуємо видаляти їх самостійно. В ряді випадків рекомендується видалення за допомогою коагулятора.

Пропонуємо Вам записатися до нас на прийом