Лікування кісти повіки

Кіста – це доброякісне новоутворення. Якщо ми говоримо про орган зору, то кіста може утворюватись на шкірі повік або на кон`юнктиві ока.

На що схожа кіста?

Виглядає вона як округле утворення частіше з прозорим вмістом, але інколи вміст білого кольору. Розмір кісти, як правило, невеликий (1-3 мм), але бувають кісти до 1 см.

Чому утворюється?

Причини виникнення кіст різні: порушення обмінних процесів, мікротравми, гормональні зміни в організмі та ін.

Кіста росте безболісно і дуже повільно. Основна причина звернення пацієнтів за медичною допомогою є чисто косметичний дефект. Та бувають випадки, коли пацієнти приходять з різними симптомами запалення та нагноєння.

Як може нашкодити кіста?

Кісти невеликого розміру на гостроту зору, як правило, не впливають. Але є ряд моментів, при яких кіста може призвести до небажаних результатів. Наприклад, якщо кіста велика і розвернута в сторону рогівки, то може виникнути астигматизм внаслідок тривалого натискання на рогівку.

Якщо кіста або багато чисельні кісти локалізовані біля війчастого краю повіки, може виникнути вірогідність пошкодження росту вій при їх видаленні. Тому краще звернутись до офтальмолога, поки вони ще невеликого розміру.

Якщо кіста знаходиться біля слізної точки, то її ріст може призвести до порушення функції всмоктування сльози. В цьому випадку також, чим менший розмір кісти, тим легше попередити пошкодження слізного каналу при її видаленні.

Можливості клініки.

Клініка «СВІТ ЗОРУ» пропонує своїм пацієнтам допомогу у вирішенні питань діагностики та лікування кіст. У нас Ви зможете отримати консультацію хірурга, пройти все необхідне обстеження для диференційної діагностики даного захворювання, а також пройти лікування кісти повіки.

На жаль, консервативне лікування при даній патології не застосовується. Єдиним ефективним методом в офтальмології є хірургічне видалення кісти.

Як видаляється кіста?

Даний вид операції проводиться амбулаторно. За допомогою спеціальних інструментів офтальмолог-хірург висікає новоутворення під місцевою анестезією. Тривалість маніпуляції – 10-15 хвилин. Якщо кіста невелика – шви не накладаються. Як правило, вже в день операції пацієнт повертається до звичайного життя. Через 5-6 днів на повіці не залишається ніяких слідів операції.

Пропонуємо Вам записатися до нас на прийом