Хірургічне лікування халязіона

Халязіон являє собою вогнище хронічного запалення мейбомієвої залози і хряща повік.

Як утворюється халязіон?

Під дією несприятливих умов проходить закупорювання вихідної протоки мейбомієвої (сальної) залози, в результаті чого секрет накопичується всередині залози, не маючи можливості вийти назовні. Коли приєднується мікробна флора, розвивається запальний процес, навколо якого формується сполучнотканинна капсула і утворюється сам халязіон.

Як розпізнати халязіон?

Халязіон може з`являтись як на одній, так і на обох повіках. При цьому спостерігається почервоніння, припухлість. На дотик він округлої форми, щільний. Відчуття, як правило, слабо болісні або взагалі безболісні. Інколи проходить нагнивання, можливе самовільне розкривання з виділенням гною.

До виникнення халязіона, окрім запалення мейбомієвої залози, можуть призводити неправильно пролікований або недолікований ячмінь, простудні захворювання, запалення країв повік, гострі і хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, зниження загального імунітету організму.

В офтальмологічній клініці СВІТ ЗОРУ досвідчені лікарі-хірурги зможуть надати Вам кваліфіковану консультацію, обстежити стан Ваших повік і призначити необхідне лікування халязіона.

Як лікувати халязіон?

На початкових стадіях лікування халязіона проводиться місцево, при цьому використовуються мазі та краплі, які містять антибіотики.

Для лікування халязіона застосовуються також ін`єкції, які вводяться безпосередньо в халязіон.

Проте найбільш ефективним методом лікування халязіона рахується хірургічне втручання, в ході якого через розріз шкіри або кон`юнктиви видаляють капсулу халязіона разом з її вмістом. Операція проводиться амбулаторно під місцевою анестезією, займає кілька хвилин. Прогнози, як правило, сприятливі, але можливі рецидиви захворювання.

Пропонуємо Вам записатися до нас на прийом