Періоди обстеження зору у дітей

Кваліфікація дитячих офтальмологів і сучасне діагностичне обладнання дозволяє провести повне обстеження очей у дітей різного віку

Дитячі офтальмологи клініки СВІТ ЗОРУ рекомендують перевіряти зір у дитини якомога раніше.

Огляди проводяться відповідно до періодів розвитку зорової системи дитини:

Від народження до 3 місяців  

дитячий офтальмолог проводить первинний огляд немовлят на предмет виключення вродженої аномалії зорового аналізатора. Перевіряється пряма та співдружня реакція зіниць на світло.

З 1-го місяця дитячий окуліст перевіряє слідкування за предметами, рухливість ока, стан переднього відрізка ока (повік, кон`юнктиви, рогівок, райдужки та кришталика) і заднього відрізка ока (дисків, зорових нервів, судин, центральної ямки сітківки (макули) та периферичної зони сітківки).

Від 6 місяців до 1 року.

В цей період життя дитини вже можна визначити рефракцію ока, тобто батьки мають знати, як бачить їх малюк і чи немає вродженої аномалії рефракції (короткозорість, висока ступінь далекозорості, астигматизм, анізометропія).

Виходячи з даних цього обстеження дитячий окуліст визначає подальшу тактику ведення таких пацієнтів.

  • Якщо у дитини вікові показники рефракції та очне дно в нормі, дитина спостерігається у офтальмолога з періодичністю в 1 рік.
  • Якщо у дитини виявлена аномалія рефракції, проблеми окорухового апарату (косоокість), вроджені аномалії кришталиків (катаракта), очного дна (атрофія диску зорового нерву, макулопатія, ретинопатія) – дитячий офтальмолог підбирає для Вашого малюка індивідуальний графік обстеження та вид тактики лікування.
В 3 роки.

Тонкі налаштування зорової системи продовжується до 3-5 років. В цьому віці на зорову систему впливають шкідливі фактори, які можуть призвести до різноманітної патології. Тому клініка СВІТ ЗОРУ рекомендує: навіть при відсутності скарг дитячий офтальмолог повинен обстежити дитину хоча б раз в рік.

В 6 років.

Наступний обов`язковий огляд органа зору – перед школою. Тому дітям в шестирічному віці рекомендовано пройти повне обстеження зору. Зверніть увагу на те, щоб дитячий окуліст обов`язково оглянув очне дно на широку зіницю.

Під час навчання в школі рекомендується щорічно перевіряти дитячий зір, щоб не випустити початкові зміни.

Це важливо…

Шановні батьки, завжди пам`ятайте, що саме в дитинстві найлегше справитись з більшістю захворювань зорової системи, не вдаючись до хірургічного втручання.

Для цього необхідна своєчасна діагностика і вчасно розпочате лікування. Часто від того, коли виявлена хвороба, залежить дуже багато.

Дитяча офтальмологія не має дрібниць!

Пропонуємо Вам записатися до нас на прийом