Дитяча офтальмологія

Детский офтальмолог клиники СВІТ ЗОРУ проводит диагностику зрения у детей с грудного возраста и подбирает индивидуальный курс лечения, учитывая особенность глаз ребенка

Дитяча офтальмологія – один з основних напрямків розвитку офтальмологічної клініки СВІТ ЗОРУ.

Завдяки хорошому зору діти пізнають навколишній світ. Зоровий апарат дитини постійно розвивається, особливо інтенсивно – в перші роки життя; проходить формування її зору.

Дитячий напрямок клініки СВІТ ЗОРУ займається своєчасною діагностикою і вчасно розпочатим лікуванням захворювань очей у дітей від народження до 18 років.

Найбільш важливе завдання офтальмолога – виявити захворювання очей якомога раніше. Адже в дитячому віці набагато легше справитись з різними захворюваннями зорової системи, а можна просто не дати їм розвинутись.

Ваш малюк росте, проходить важливі періоди розвитку, і перші зорові навантаження можуть серйозно вплинути на якість його зору. Нажаль, серед батьків побутує думка, що показувати малюка дитячому офтальмологу не обов`язково, якщо немає для цього вираженої потреби (почервоніння повік, виділення з очей, сльозотеча, косоокість).

Ця думка є глибоко помилковою. Адже на відміну від дорослих, зорова система дитини перебуває в постійному розвитку. Навіть за відсутності скарг рекомендовано показувати дитину дитячому офтальмологу в певні вікові періоди.

Хто вперше оглядає очі дитини?

Перший огляд очей дитини проводиться неонатологом ще в пологовому будинку для виявлення вроджених захворювань та аномалій очей. В разі виявлення останніх батькам даються детальні рекомендації.

Особливу увагу потрібно приділити недоношеним дітям. Якщо дитина народилася з низькою масою тіла, знаходилась в кисневому кювезі, то у неї підвищений ризик розвитку патології органу зору. Одна з них – ретинопатія недоношених. Це досить складне захворювання сітківки ока, яке буде потребувати постійного спостереження у дитячого офтальмолога, особливо протягом першого року життя дитини.

Вроджену патологію органу зору дитяча офтальмологія розглядає як результат порушення розвитку тканин ока у внутрішньоутробному періоді розвитку дитини. Причинами можуть бути інфекційні захворювання матері під час вагітності, вплив токсичних речовин в цей період, рентгенівське опромінення, радіоактивне випромінення та ін.

Важливу роль у виникненні вроджених аномалій очей дитяча офтальмологія відводить спадковому фактору. Наприклад, такі важкі вроджені захворювання, як глаукома та катаракта, інколи передаються з покоління в покоління.

Далі потрібен хороший дитячий офтальмолог…

Після неонатолога турбота про здоров’я очей дитини переходить до дитячого офтальмолога. З самого раннього віку до 18 років офтальмолог спостерігає дитину, планує її лікування. Є кілька обов’язкових періодів, важливих для огляду очей у дітей, які пов’язані з етапами розвитку і формування зорової системи:

  • в півроку, коли формується бінокулярний зір і можна визначити, чи є у дитини схильність до короткозорості, астигматизму і косоокості;
  • в рік, коли зорова система у дитини практично сформована;
  • в 3 роки;
  • в 6 років, коли в школі чекає підвищене зорове навантаження. Під час навчання у школі діагностику очей потрібно проходити один раз на рік з метою профілактики зниженого зору.

Під час навчання у школі діагностику очей потрібно проходити один раз на рік з метою профілактики зниженого зору.

Під час кожного огляду дитячий окуліст перевіряє ті параметри очей, які показані в даному віці. Одним з важливих показників під час кожного огляду являється перевірка гостроти зору у дітей. Існують чіткі вікові норми, якими керується дитячий офтальмолог. Що це означає?

Всі діти народжуються з далекозорістю «+4», так як в них «коротке» око (16мм), а у дорослих – 24 мм. Гострота зору у новонародженої дитини – 10%. По мірі росту дитини ростуть і її очі, далекозорість зменшується, а зір підвищується. В 3-річному віці далекозорість «+2,5», гострота зору – 60-70%. В 6-річному віці далекозорість «+1», зір – 90-100%. У 7-8 років дитина повинна бачити 100%.

Якщо гострота зору не відповідає віковим нормам, то це являється абсолютним показником для детального обстеження очей.

Головне завдання дитячого офтальмолога - виявити причину зниження зору.

Чому у дітей погіршується зір?

Всі причини зниження зору поділяються на оптичні та сенсорні.

  • Оптичні пов`язані з помутнінням оптичних середовищ ока (рогівки, кришталика, скловидного тіла) або аномальною будовою оптичної системи ока (вроджені аномалії розвитку очного яблука).
  • Сенсорні пов`язані з порушенням сприйняття світлових хвиль сітківкою при її захворюваннях, порушенням передачі нервових імпульсів по нервових волокнах або порушенням аналізу зорових образів в головному мозку.

До оптичних порушень зору у дітей відносяться короткозорість, далекозорість та астигматизм, так як причиною цих захворювань є неповноцінність заломлення світлових променів оптичною системою ока.

Та не потрібно забувати про ще один важливий фактор поганого зору – спадковість. Якщо хоча б у одного із батьків із зором було щось не так, потрібно особливо уважно відноситись до зору дитини. Та важливо пам’ятати, що малюку передається не ступінь «поганого зору», а фізіологічна схильність до нього, яка проявиться при порушенні зорового режиму, ослабленні організму дитини в результаті неправильного харчування, перевтоми чи захворювань.

Чим унікальна наша клініка?

Офтальмологічна клініка СВІТ ЗОРУ – одна з небагатьох клінік в Києві, які займаються діагностикою та лікуванням очей у дітей, починаючи з грудного віку. Ми застосовуємо увесь свій професіоналізм та турботу, щоб очі Вашої дитини були здоровими від самого народження до 18 років.

Серед переліку наших послуг: комплексна дитяча діагностика, консультація дитячого офтальмолога, апаратне лікування зниженого зору, окулярна і контактна корекція зору, лазерне лікування, дитяча офтальмохфірургія з використанням ендотрахеального наркозу. У нас є великий вибір дитячих оправ та можна замовити виготовлення окулярів для малюка.

Після ретельного обстеження дитини батьки отримують відповіді на всі питання про стан її очей та рекомендації стосовно вибору тактики подальшого лікування.

Лікування очних захворювань у дітей в клініці СВІТ ЗОРУ носить комплексний характер і підбирається для кожного маленького пацієнта індивідуально з врахуванням особливостей його очей. Хороший дитячий офтальмолог – це той офтальмолог, який вміє донести до батьків важливість регулярного обстеження очей дитини при наявності найменших відхилень від вікової норми. Динаміка захворювання дає можливість лікарю корегувати при необхідності програму лікування та досягати високої ефективності.

Наші лікарі.

В клініці працюють висококваліфіковані дитячі офтальмологи, які мають великий практичний досвід роботи з дітьми. Вони розвиваються, ростуть, як професіонали і застосовують в своїй практиці найсучасніші передові методи, щоб досягнути високих результатів. Кожен з них має свій напрямок роботи, але разом вони надають закритий спектр послуг в напрямку дитячої офтальмології.

Крім цього, вони прекрасно розбираються у психології дитячої особистості. Це дозволяє зробити перебування малюків та їх дітей в клініці комфортним.

Пропонуємо Вам записатися до нас на прийом