Контактні лінзи – це використання контактних лінз для виправлення патологій органа зору
За медичними показами контактні лінзи повинні використовуватись в тих випадках, коли корекція зору за допомогою окулярів неефективна. Також її призначають за професійними та косметичними показами.
Які ж переваги мають контактні лінзи?
Контактні лінзи лежать безпосередньо на рогівці очного яблука і ніби доповнює рогівку, складаючи з нею єдину оптичну систему. Тому промені світла заломлюються лише на передній поверхні лінзи і в подальшому проходять в однорідному по заломленню оптичному середовищу ока. В результаті зображення предметів викривляється набагато менше.
Крім того, контактні лінзи не обмежують поле зору. Більшість контактних лінз практично не пропускають ультрафіолетові промені. Контактні лінзи роблять зір біль природнім і не впливають на огляд.
Трохи історії…
Справжній розквіт контактної корекції настав на початку нашого століття, що зв`язано з появою на ринку зручних і безпечних контактних лінз. Сьогодні контактні лінзи виготовляються з різних матеріалів.
В залежності від цього вони поділяються на жорсткі (ЖКЛ) і м`які контактні лінзи (МКЛ). М`які контактні лінзи більш зручні для користування, вони відрізняються еластичністю, газопроникністю та гідрофільністю
Кому можна, а кому ні.
Показань для контактної корекції існує немало: міопія, гіперметропія, астигматизм, анізометропія, афакія, захворювання рогівки та ін. Пацієнти, які мають в анамнезі часті запальні захворювання повік, кон`юнктиви та інших структур ока, алергічні кон`юнктивіти, блефарити, синдром сухого ока середнього та тяжкого ступеня, хворобу Шегрена, не можуть носити контактні лінзи.
Як підбираються контактні лінзи?
Для того, щоб підбір контактних лінз був правильним, обов`язково необхідна консультація офтальмолога. Лікар проведе повне обстеження Ваших очей і зробить висновок про можливість застосування цього виду корекції.
Підбір контактних лінз можна розділити на на первинний та повторний.
Первинний підбір контактних лінз потребує проведення повного обстеження очей.
Комплекс маніпуляцій включає в себе визначення гостроти зору кожного ока, його рефракції, оцінюється стан акомодації, досліджується форма, товщина і чутливість рогівки, кількість і склад сльози, а також – прохідність слізних шляхів, оглядається очне дно.
Лише після детального обстеження органа зору, лікар здійснює підбір контактних лінз і обов`язково навчає пацієнта користуватись та доглядати за ними.
Те, наскільки правильно був проведений підбір контактних лінз, можна визначити за власними відчуттями: Ви повинні відчувати комфорт і помітити покращення якості зору.
Важливий регулярний контроль.
Повторний підбір контактних лінз потрібен для заміни лінз на більш сильні чи слабкі.
На цьому Ваші візити до лікаря не закінчуються. Усім, хто носить контактні лінзи, необхідна регулярна консультація офтальмолога. Це дозволить уникнути ускладнень, які з`являються в результаті порушення режиму носіння контактних лінз, недотримання умов їх збереження і обробки, правил гігієни; пошкодження лінз та ін.
В період адаптації, який триває близько місяця, потрібна консультація офтальмолога 1 раз на 2 тижні, або по мірі виникнення дискомфорту, а далі – кожні півроку.