Зондування із введенням віскоеластика

Повідомлення про помилку

Notice: Undefined variable: script в googleanalytics_page_alter() (рядок 284 із /home/svitzory/domains/svit-zory.com.ua/public_html/sites/all/modules/google_analytics/googleanalytics.module).

Зондування із введенням віскоеластика

Одним з найбільш поширених захворювань очей у дітей у віці до 1 року являється вроджений дакріоцистит. Більш звична для нас назва – дакріоцистит новонароджених. Існує певна статистика даного захворювання – 6-12% дітей до року життя мають цю патологію. Та останнім часом тенденція іде в бік збільшення проценту захворювання.

Одним з ефективних методів лікування дакріоциститу новонароджених являється зондування носослізного каналу. Це – швидка, мало травматична маніпуляція, яка у великому відсотку дає гарантовано високий результат лікування – 80-85%. Але це, нажаль, не 100%. Ми бачимо, що існує достатньо висока вірогідність рецидивів дакріоциститу – близько 12-26% випадків. Мова йде про ті випадки, коли однократне зондування не призводить до одужання, і ми змушені повторювати процедуру другий, а то і третій рази.

Чому трапляються ускладнення та рецидиви?

Причин для цього декілька. Одна з них – особливості анатомічної будови носослізних шляхів, які у цьому віці найчастіше бувають вроджені. Друга причина пов`язана із будовою носа: звуження носових ходів, викривлення носової перегородки та їн. Якщо дакріоцистит не був вчасно діагностований і не лікувався, це теж зменшує вірогідність ефективності однократного зондування.

Немала частка рецидивів пов`язана з порушенням техніки зондування, коли лікар не враховує індивідуальні особливості будови і вік дитини. Як результат такого зондування – розриви слізних канальців, формування помилкових ходів. Це вже безпосередньо зона відповідальності офтальмолога-хірурга.

Скільки разів можна проводити зондування?

Не більше 2-3 раз. Спроби й далі продовжувати зондування можуть призвести до того, що буде необхідно проводити більш складну хірургію – дренування носослізного каналу.

Яке рішення пропонує сучасна офтальмологія?

Якщо 2-3-х кратне повторення зондування не дало результату, то після виключення ЛОРівської патології варіантом рішення проблеми стає зондування носослізного каналу з одночасним введенням віскоеластика.

Що таке віскоеластик?

Це – водний розчин гідрофільних полімерів. Простими словами – це матеріал, який має прозорість, високу в`язкість і повільну текучість, він може довго зберігати заданий об`єм, а потім з гелю перетворюватись в майже рідину.

Зондування із введенням віскоеластика

Як це працює?

Під час зондування інструмент хірурга знаходиться в слізному каналі близько 10-15 секунд. Фізіологічний розчин, яким лікар промиває носослізні шляхи, відразу стікає в носоглотку.

Якщо ввести в слізний канал віскоеластик, то, завдяки своїм властивостям, він буде самостійно стікати в ніс протягом 2 діб, при цьому утримуючи внутрішній просвіт, не даючи стінкам злипатись (як «чобіт, набитий газетами»). За той час, що сформувався просвіт, повністю відновлюються пошкоджені під час зондування ділянки епітелію. На них не утворюються рубці, як при швидкому злипанні стінок без введення віскоеластика. І вірогідність повторної непрохідності практично зводиться до мінімуму.

Результативність даного методу сягає 95%.

Чи безпечно це для малюка?

Немає причин хвилюватись. Процедура не відрізняється від звичайного зондування, не вимагає додаткових інструментів і триває тих самих 10-15 секунд. Віскоеластик не впливає на організм дитини в цілому та безпосередньо на очі. Він не викликає алергію та запалення. Завдяки хорошій розчинності в фізіологічному середовищі повністю самостійно витікає із сльозою протягом 2-3 діб.

Режим життя дитини і рекомендації для мами залишаються такими ж, як після звичайного зондування.

Пропонуємо Вам записатися до нас на прийом