Чи шкідливе куріння для очей?

Повідомлення про помилку

Notice: Undefined variable: script в googleanalytics_page_alter() (рядок 284 із /home/svitzory/domains/svit-zory.com.ua/public_html/sites/all/modules/google_analytics/googleanalytics.module).

Всім відомо, що куріння шкодить здоров`ю, та чи відомо Вам, що окрім системного впливу на організм, ця звичка наносить величезну шкоду зору? Курці схильні до таких захворювань очей, які є найбільш поширеними серед людей похилого віку: макулодистрофія, катаракта, глаукома!

До складу тютюнових виробів входить кілька тисяч різних компонентів, багато з яких являються біологічними отрутами. Найбільш негативною складовою цигарок є нікотин. Він більше за інші речовини впливає на стан кровоносних судин, а очі є одним з тих органів, порушення кровообігу яких призводить до досить серйозних наслідків. В першу чергу - це дегенеративні зміни макулярної (центральної) області сітківки. Адже відомо, що саме макула відповідає за хороший зір, так як в ній розміщені найбільш фото чутливі елементи. У курців нерідко розвивається так звана тютюнова амбліопія – ослаблення зору внаслідок утворення на сітківці нечутливих ділянок.

Негативний вплив куріння також позначається на кришталику ока. Основна функція кришталика полягає в пропусканні і заломленні променів світла. Саме тому, він повинен бути прозорим і еластичним, швидко змінювати свою форму, дозволяючи однаково добре бачити на різних відстанях. Під час куріння (впливу нікотину та різних смол) кришталик може досить швидко втратити свою еластичність та прозорість, в результаті чого розвивається катаракта. На жаль, помутніння кришталика є незворотнім процесом.

Нерідко під впливом нікотину порушується здатність розрізняти кольори. Спочатку зникає відчуття зеленого кольору, а потім червоного, жовтого і синього.

Куріння впливає і на внутрішньо очний тиск. Підвищення тиску, як правило, проходить безсимптомно і, якщо його вчасно не контролювати, можна «заробити» незворотну атрофію зорових нервів і, як наслідок, сліпоту.

Цигарковий дим являється сильним алергеном. Тому він може стати причиною хронічного кон`юнктивіту – викликати постійний дискомфорт, почервоніння, зуд, відчуття стороннього тіла.

Як ми бачимо, куріння приносить суттєву шкоду очам. Але дуже важливим є той факт, що все можна виправити: після того, як людина здолає свою згубну звичку та кине курити – багато зорових функцій відновлюється! Бережіть здоров`я, не втрачайте дорогоцінний час – кидайте курити!

Пропонуємо Вам записатися до нас на прийом