Виворіт повік, заворот повік

Повідомлення про помилку

Notice: Undefined variable: script в googleanalytics_page_alter() (рядок 284 із /home/svitzory/domains/svit-zory.com.ua/public_html/sites/all/modules/google_analytics/googleanalytics.module).

Виворіт повік – зміна положення одного або обох повік, при якому край повіки відстає від очного яблука або відгорнутий вниз, внаслідок чого слизова оболонка вивернута на зовні.

Виворіт повік буває спастичний, паралітичний, старечий і рубцевий.

Спастичний виворіт повік виникає в результаті скорочення орбітальної частини кругового м`язу ока (часто при гострих та хронічних кон`юнктивітах, кератитах).

Паралітичний виворіт повік спостерігається лише на нижній повіці і виникає при ураженні лицьового нерва.

Старечий виворіт повік виникає внаслідок слабості кругового м`язу ока.

Рубцевий виворіт повік виникає внаслідок стягування шкіри повік після поранень, опіків, а також інших патологічних процесів в області повік (туберкульоз кісток орбіти, пухлини, язвенні блефарити та ін.).

На початкових стадіях вивороту наявне невелике відставання краю повік від очного яблука. У виражених випадках край повіки і майже вся слизова оболонка вивернуті на зовні, край повіки інколи знаходиться біля краю орбіти. Виворіт повік викликає сльозотечу, що призводить до мацерації шкіри повіки. Вивернута кон`юнктива пересихає, гіпертрофується та приймає характер епідермісу. Діагноз ставиться на основі характерної клінічної картини. Профілактика полягає в своєчасному лікуванні основного захворювання, ретельній обробці країв повік.

Лікування. При рубцевих виворотах застосовують різні пластичні операції, суть яких полягає у видаленні всіх рубців та закриття дефекту шкірою. Лікування паралітичного і старечого вивороту – також хірургічне. При спастичному вивороті проводять лікування, направлене на усунення його причини.

Прогноз по відношенню до зору сприятливий. Досягнення косметичного ефекту і відновлення функцій сльозовідведення залежить від виду и ступеня вивороту, а також від своєчасного і правильного хірургічного лікування.

Заворот повік – це аномалія положення, де край повіки, на якому розміщені вії, повернутий до очного яблука. Це призводить до подразнення рогівки та її запалення. Найчастіше заворот повік зустрічається у людей похилого віку.

Заворот повік виділяють спастичний, старечий і рубцевий.

Заворот повік усувається найчастіше хірургічним шляхом. Операція проводиться під місцевою анестезією в амбулаторних умовах. Спастичний заворот повік частіше всього зустрічається у дітей і усувається консервативним шляхом.

Пропонуємо Вам записатися до нас на прийом