Оптична когерентна томографія сітківки

Повідомлення про помилку

Notice: Undefined variable: script в googleanalytics_page_alter() (рядок 284 із /home/svitzory/domains/svit-zory.com.ua/public_html/sites/all/modules/google_analytics/googleanalytics.module).

Оптична когерентна томографія сітківкики

В сучасній офтальмології широко використовується метод ОКТ очей – оптична когерентна томографія сітківки ока.

Оптична когерентна томографія сітківки (optical coherence tomography) – це унікальний сучасний, неінвазивний, безконтактний, високоточний та інформативний метод діагностики патології сітківки, переважно стану її центральної області – макули. ОКТ очей дозволяє отримати зображення оптичних зрізів сітківки за допомогою сканую чого лазерного променя, виявляти ранні порушення анатомо-функціонального стану сітківки і об`єктивно оцінювати ступінь їх змін. Суть ОКТ очей полягає у вимірюванні часу затримки світлового променя, який відбивається від тканини. Оскільки сучасне обладнання не дозволяє безпосередньо виміряти цей параметр на таких малих просторових відрізках, робота ОКТ базується на принципах світлової інтерферометрії.

Оптична когерентна томографія сітківки (ОКТ) використовується при всіх захворюваннях центральної області сітківки і має ряд переваг: можливість застосування в будь-якому віці; визначення точної пошарової структури сітківки; точна візуалізація змін сітківки при різній патології; визначає найменші структурні зміни на любій стадії процесу; метод є незамінним для проміжного (динамічного) спостереження та оцінювання ефективності лікування захворювань сітківки.

Більш сучасним являється тривимірне ОКТ очей (3D OCT-1000). Тривимірна візуалізація ділянки сітківки чи іншого об`єкта отримується за допомогою спеціалізованої комп`ютерної програми на основі лінійних сканів. Таке зображення дає офтальмологу можливість оцінити профіль поверхні структури, яка вивчається, її внутрішню топографію. Можлива чітка візуалізація меж патологічних утворень, спостереження їх в динаміці.

Отримане 3D-зображення дозволяє одночасно із скануванням сітківки провести і фотографування очного дна, і більш точно спів ставити видимі зміни з глибинними, виявленими при скануванні.

Групи пацієнтів, яким необхідна оптична когерентна томографія сітківки:

  • діти і підлітки з амбліопією;
  • жінки старше 50 років з метою виявлення ранніх стадій вікової макулодистрофії сітківки ока;
  • пацієнти з глаукомою;
  • пацієнти, які хворіють цукровим діабетом;
  • пацієнти з штучним кришталиком з гостротою зору нижче 0.1 (для виявлення ранніх стадій макулярного набряку сітківки);
  • пацієнти з дистрофічними захворюваннями сітківки і судинної оболонки ока, з ураженням очей при дії сонячних променів та ін.
Пропонуємо Вам записатися до нас на прийом