Очі та вагітність

Повідомлення про помилку

Notice: Undefined variable: script в googleanalytics_page_alter() (рядок 284 із /home/svitzory/domains/svit-zory.com.ua/public_html/sites/all/modules/google_analytics/googleanalytics.module).

Очі та вагітність

Серед лікарів-спеціалістів, в яких повинна обстежитись вагітна жінка, обов`язково є офтальмолог. Майбутня мама повинна проконсультуватись в окуліста не менше двох раз: на початку вагітності та перед пологами. 10-14 тиждень вагітності являються оптимальним періодом для першого візиту до офтальмолога.

Такий строгий контроль – не примха лікарів, а необхідність. Тому що від стану очей буде залежати спосіб ведення пологів. Адже патологія органа зору – одне з основних показань до кесаревого розтину.

Раніше короткозорість в 6.0 Д і вище являлась причиною призначення кесаревого розтину. Але ця операція часто супроводжується різними ускладненнями. Тому сьогодні крім короткозорості враховується і стан сітківки ока. Офтальмолог проводить повне обстеження органа зору за допомогою спеціалізованого діагностичного обладнання і обов`язково оглядає очне дно (особливо периферичні відділи сітківки), розширюючи зіницю. Може жінка народжувати самостійно, чи ні – залежить саме від результатів комплексної діагностики.

При середньому та високому ступенях короткозорості сітківка ока потоншується і розтягується. В зв`язку з цим збільшується ризик розривів та відшарувань сітківки під час пологових потугів. Адже пологи – це велике фізичне навантаження. І якщо у жінки є патологія очного дна (дистрофія сітківки), то це може призвести до відшарування сітківки ока – дуже тяжкого ускладнення, яке загрожує сліпотою.

Потрібно обов`язково пам`ятати, що дистрофія сітківки може бути виявлена і у тих, хто ніколи не скаржився на зір. Саме тому потрібно потрапити на прийом до офтальмолога навіть у тому випадку, якщо зір «стопроцентний».

Якщо виявлена дистрофія сітківки, проводиться периферична профілактична лазерна коагуляція, під час якої сітківка наче «приклеюється» до під лежачих тканин. Даний вид лазерного лікування проводить офтальмолог-ретинолог (лазерний хірург). Після процедури необхідно перевірити стан очного дна через 7-10 днів та за 6-4 тижні до пологів. При успішному блокуванні розривів та дегенерацій ретинолог дає заключення про можливість самостійних пологів. Якщо ж дистрофію сітківки високого ступеня виявили вже під час вагітності, офтальмолог може рекомендувати проведення полегшеного потужного періоду пологів. Та безперечно, рішення про кінцеву тактику ведення пологів залишається за акушером-гінекологом, який спостерігає та приймає пологи.

Мамам з короткозорістю, які народжували самостійно, потрібно відвідати офтальмолога після пологів, а потім – після припинення лактації.

 
Пропонуємо Вам записатися до нас на прийом