Синдром сухого ока

Повідомлення про помилку

Notice: Undefined variable: script в googleanalytics_page_alter() (рядок 284 із /home/svitzory/domains/svit-zory.com.ua/public_html/sites/all/modules/google_analytics/googleanalytics.module).

Синдром сухого ока (ССГ), або ксероз рогівки і кон`юнктиви, являє собою комплексне захворювання, яке поширене в усьому світі. Синдром сухого ока є однією з основних проблем сучасної офтальмологічної патології. Згідно даних вітчизняних досліджень, на це захворювання страждає до 12% пацієнтів офтальмологічного профілю у віці до 40 років і більше 67% пацієнтів старших 50 років. Поняття «синдром сухого ока» визначається як комплекс ознак ураження епітелію рогівки і кон`юнктиви внаслідок зниження кількості і/або якості слізної рідини. Слізна рідина формує а поверхні ока слізну плівку, яка виконує ряд важливих функцій, в тому числі трофічну, захисну і оптичну. Таким чином, порушення складу або продукції слізної плівки може призвести до досить серйозних пошкоджень переднього відрізка ока.

Синдром сухого ока розпочинається типовим симптомом – відчуття стороннього тіла в кон`юнктивальній порожнині, яке поєднується з сильною сльозотечією, що в подальшому змінюється відчуттям сухості. Характерними є скарги на печію і різь в оці, особливо при впливі вітру, диму, кондиціонерного повітря та інших подібних подразників, при використанні тепло вентиляторів. На додачу, синдром сухого ока має суб`єктивні признаки: світлобоязнь, погіршення зорової працездатності ближче до вечора, коливання гостроти зору на протязі дня.

Лікування синдрому сухого ока визначається в залежності від тяжкості захворювання. При легкому ступеню стартовою «симптоматичною» терапією являється застосування препаратів замінників сльози, які захищають епітелій рогівки ока від висихання і створюють тимчасовий полегшуючий ефект (змазування та зволоження поверхні ока).

Якщо лікування синдрому сухого ока замінниками сльози було неефективним, використовують мазі чи/або гелі. Також рекомендована протизапальна терапія Рестасісом (Циклоспорином А 0,05% очна емульсія).

Синдром сухого ока, лікування синдрому сухого окаРестасіс ™ (Restasis) виробництва Allergan, USA – це принципово новий підхід для лікування синдрому сухого ока, оскільки препарат усуває причину захворювання – запалення поверхні ока (блокує активність медіаторів запалення – інтерлейкінів). Внаслідок чого відновлюється природня продукція сльози, якість та кількість сльози нормалізується.

Лікування синдрому сухого ока за допомогою цього препарату дуже широко застосовується в США вже більше семи років (схвалений FDA), а з вересня 2011 року Рестасіс™ доступний в Україні. В офтальмологічній клініці СВІТ ЗОРУ Ви можете отримати кваліфіковану консультацію офтальмолога при перших симптомах захворювання. Лікар огляне стан переднього відрізка ока і призначить адекватне лікування синдрому сухого ока в залежності від тяжкості захворювання. Ви також зможете отримати повну інформацію про даний препарат і про можливості його застосування конкретно у Вашому випадку.

Показання до застосування:

Очна емульсія Рестасіс™ призначена для збільшення продукції сльози у хворих з передбаченим зниженням сльозопродукції в результаті запального ураження очей, пов`язаного з сухим кератокон`юнктивітом.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до Циклоспорину А і допоміжних речовин, які входять до складу препарату; гострі інфекційні захворювання очей; дитячий вік.

Побічні дії:

Під час використання препарату Рестасіс™ найчастіше (в 17% випадків) було помічено відчуття печії ураженого ока. В 1-5% випадків спостерігались наступні побічні ефекти: гіперемія кон`юнктиви ока, виділення з очей, біль, відчуття стороннього тіла в оці, печія, порушення зору (найчастіше – нечіткість зору), алергічні реакції.

Особливості застосування:

В пацієнтів з герпевірусним кератитом в анамнезі застосування препарату не вивчене.

Емульсія, яка міститься в одному флаконі для індивідуального застосування, повинна бути використана відразу після розкриття флакона – закапати препарат в обидва ока. Кількість препарату, яка залишилась у флаконі, потрібно утилізувати відразу після застосування. Не допускайте торкання кінчика флакона очей та іншої поверхні, щоб не інфікувати його вміст.

Не слід застосовувати Рестасіс™ при використанні контактних лінз. Пацієнтам із зниженою продукцією сльози, як правило, не рекомендується використовувати контактні лінзи. Якщо лінзи все ж використовуються, їх потрібно зняти до використання емульсії. Знову вдягнути лінзи можна через 15 хвилин після застосування препарату Рестасіс™.

Флакони зберігаються в оригінальній упаковці для використання.

Пропонуємо Вам записатися до нас на прийом