Очки для комп'ютера

Очки для компьютера

Переважна більшість сучасних користувачів вже кілька років як пересіли за більш безпечні з точки зору здоров`я рідкокристалічні монітори (LCD), про які в масовій свідомості міцно закріпився міф, що вони не шкідливі для зору…

Чи шкодить очам сучасний монітор?

Часткове це правда, адже LCD монітори в принципі не являються джерелом так званих «жорстких» видів випромінення (рентгенівського), а «звичайне» електромагнітне випромінення хоч і присутнє формально, та по своєму рівню подібне до звичайної лампи розжарювання, що навряд чи можна рахувати серйозним шкідливим фактором.

Та шкода для очей все ж лишається з позицій частоти мерехтіння ламп підсвічування, самого факту присутності підсвічування (пряме джерело «холодного» світла), відблиски від монітора, які викликають неминуче перенапруження очей через вимушену частоту зміни світлової акомодації.

Що ж насправді щкідливо для очей?

І ще один важливий момент. Так вже трапилось, що пильне фокусування на будь-якому об`єкті, і особливо на близько розміщеному від очей об`єкті, супроводжується певним напруження м`язів очей… і практично повною відсутністю моргання.

«Людина в нормі повинна моргати кожні 15-20 секунд. Людина, яка працює за комп`ютером, може не моргати 2-3 хвилини»

повинна моргати кожні 15-20 секунд. Людина, яка працює за комп`ютером, може не моргати 2-3 хвилини» Це проходить сугубо рефлекторно. А якщо такий сконцентрований пильний погляд триває протягом багатьох годин? І все це в умовах практично неминучого рефлекторного перенапруження м`язів очей помноженого на рідке моргання… Це обов`язково призводить до пересихання рогівки і перевтомі очей в цілому!

Виникає комп`ютерний зоровий синдром:

підвищена втомлюваність очей, неприємні відчуття «піску», тяжкість, печія біль під час руху очей, почервоніння, сльозотеча та ін..!

І яким би сучасним не був Ваш монітор, він нічим не зможе допомогти для зменшення цих неприємних відчуттів. Тривалість такого процесу неминуче і негативно впливає на гостроту зору.

Іншими словами, від безвилазного сидіння навіть за самим прекрасним LCD монітором з налаштованими під Вас яскравістю, контрастністю та кольоровістю, зір буде псуватись.

Образне порівняння:

Для кращого розуміння приведемо образне порівняння. Наші фізіологічні запаси (резерви) акомодації допомагають нам до 40 років спокійно справлятися з будь-яким зоровим навантаженням на близькій відстані. Це певна фізіологічна «подушка», на якій ми сидимо під час роботи зблизька.

Чим довше ми на ній сидимо, тим нижчою вона стає, і нам вже не так зручно сидіти. Тобто, з`являється зорова втома. И так з дня на день. Як Ви думаєте, що з «подушкою» трапиться через рік чи два?

Як уникнути ускладнень?

Тому профілактика зорової втоми – одна з актуальних проблем для людей, у яких робота за монітором плавно переходить в цілий робочий день. І величезну роль в цьому напрямку відіграють світові виробники оптики.

Що таке комп'ютерні окуляри?

Напевне багато людей знає про те, що існують спеціальні окуляри для роботи за комп`ютером.

Їх принцип захисту полягає в тому, що на лінзи нанесено спеціальне напилення, просвітляючи покриття або, як ми його називаємо – антиблікове. Перш за все воно збільшує контрастність зображення і зменшує кількість відблисків від монітора.

В результаті, очі менше напружуються і, відповідно, втомлюються.

«Взагалі робота на близькій відстані повинна тривати не більше трьох годин на день. Нормальна фізіологія ока передбачає переважно роботу на далеку відстань»

Якщо перебування за монітором тривале?

Але якщо робота на близькій відстані триває більше 4-х годин, тоді включається інший механізм – зменшення запасів акомодації – нашої «подушки», і просте антиблікове покриття вже не рятує ситуацію. Потрібен інший дизайн лінз з підтримкою акомодації.

Сучасне рішення – лінзи  Anti-Fatigue .

Саме тут на допомогу приходять розробки вже нового покоління ергономічних лінз. Якщо повернутись до наших 2 подушок», то в нижній частині цих лінз добавили маленьку додаткову «подушечку» в +0.6Д, щоб заповнити «просівші» резерви. Ці лінзи дослівно так і називаються Анти-втома (Anti-Fatigue).

Цей варіант сучасних оптичних лінз в першу чергу рекомендують тим, хто працює за комп`ютером більше 4-х годин на день, відчуваючи симптоми зорової втоми. Лінза розрахована на користувачів від 14 до 40 років.

Та все ж не потрібно рахувати такі комп`ютерні окуляри панацеєю і чекати від них чудодійного ефекту. Вони суттєво полегшують роботу за комп`ютером, але не мають лікувального ефекту і навряд чи попередять погіршення зору, якщо не дотримуватись основних правил роботи за монітором. Тобто періодично закривати очі, щоб вони відпочивали, робити перерви в роботі через кожних одну-дві години, дотримуватись відстані між монітором і очима, не працювати за комп`ютером в темноті та ін..

Пропонуємо Вам записатися до нас на прийом