Лікування патологій сітківки

Оптична когерентна томографія проводиться ретинологом клініки СВІТ ЗОРУ при захворюваннях центральної області сітківки з метою отримати додаткову діагностичну інформацію

Сітківка ока (латинською – retina) – одна з найтонших складових нашого зору, відповідає за сприйняття зорової інформації.

Як працює сітківка?

За своєю будовою сітківка ока – це високоорганізована нервова тканина, яка сприймає світлову інформацію, перетворює її в нервовий імпульс і відправляє до головного мозку по зоровому нерву. В зорових центрах мозку на основі отриманої інформації формується зоровий образ.

Тобто, саме сітківка ока дає можливість людині бачити і сприймати форму, колір та взаємне розміщення оточуючих предметів.

Яка буває патологія сітківки?

Існують різні за своєю природою захворювання сітківки ока: запальні, спадкові, вікові, дистрофічні та відшарування сітківки ока. Кожна з цієї патології суттєво впливає на зір людини, але найбільш тяжким є відшарування сітківки ока.

А причини…

Захворювання сітківки можуть виникати при короткозорості, далекозорості, запальних та дистрофічних захворюваннях очей. Крім цього – стреси, застудні, вірусні захворювання, тривалі зорові та фізичні навантаження, погана екологія та ін. Сітківка ока також може змінюватись у людей середнього та похилого віку, в зв`язку з поступовим розвитком атеросклерозу, в результаті якого погіршується кровообіг очей.

Як можна запідозрити патологію сітківки?

Захворювання сітківки ока супроводжуються наступними симптомами: знижується зір, перед очима з`являються мушки, темні цятки, іскри, викривлення об’єктів, випадають поля зору.

Проте початкові стадії розвитку захворювань можуть і не супроводжуватись ніякими симптомами, тому, якщо ви знаходитесь в групі ризику, обов`язково пройдіть діагностику зору.

Самостійно діагностувати захворювання сітківки ока неможливо. Також абсолютно неможливим є самостійне лікування сітківки ока. Тому, сітківка ока повинна бути обстежена досвідченим спеціалістом з використанням високоточного обладнання.

Що пропонують спеціалісти нашої клініки?

Офтальмологічна клініка СВІТ ЗОРУ пропонує комплексне обстеження очей, яке дозволить виявити захворювання сітківки. У нас Ви зможете отримати консультацію лікаря-ретинолога – вузького спеціаліста по патології сітківки.

За допомогою безконтактних фундус-лінз лікар оцінить стан Вашої сітківки, наявність ураження та ступінь його вираження. Для більш детального обстеження обсяг діагностичних маніпуляцій можна розширити, так як клініка оснащена усім необхідним обладнанням: оптична когерентна томографія, фото очного дна.

Поговоримо про лікування…

Лікування сітківки ока залежать від причин, які привели до виникнення патології:

  • Консервативне лікування сітківки направлене на покращення кровообігу в структурах сітківки та обміну речовин; призначають протизапальні, судинорозширюючі та вітамінні препарати.
  • Лазерне лікування сітківки включає в себе терапевтичну дію низько інтенсивними лазерами і хірургічне лікування сітківки за допомогою лазерних коагуляторів. Застосовується при виявленні макулодистрофій, периферичних дистрофій сітківки, а також їх ускладнень (розрив і локальне відшарування сітківки ока). 

Даний метод допомагає запобігти виникненню відшарування сітківки. Його ефективність складає від 60 до 90%.

Залежно від показань виконується профілактична (попередити подальше витончення сітківки, розрив) або відмежовуюча (коли розрив уже є) лазерна коагуляція сітківки. За допомогою спеціального лазера проводиться «точкове зварювання» сітківки, і, таким чином, проходить «склеювання» (рубцювання) зони розриву з оболонками ока, створюючи додаткові точки фіксації по периферії сітківки.

Лазерна коагуляція сітківки являється «золотим» стандартом в лікуванні діабетичної ретинопатії сітківки. Даний метод дозволяє попередити до 50% ускладнень, які можуть призвести до незворотної втрати зорових функцій.  

Лазерна коагуляція призводить до покращення кровопостачання (відповідно покращується харчування та функціональна здатність пошкодженої області), а також перешкоджає проникненню рідини під сітківку і відшарування сітківки.

Лазерна коагуляція не потребує загальної анестезії, проводиться амбулаторно, триває 15-30-хвилин. Метод безконтактний та безпечний. Наступного дня Ви можете повернутись до роботи.

Лазерна коагуляція сітківки являється унікальним методом, який попереджає захворювання сітківки.

Пропонуємо Вам записатися до нас на прийом