Що таке далекозорість?
Гіперметропія, або далекозорість – аномалія рефракції, при якій світлові промені від близько розміщених предметів фокусуються за сітківкою. Їх видно погано. Предмети, які розміщені далеко від людини, точно фокусуються на сітківці.
Далекозорість має тенденцію з віком прогресувати, тому людям з такою аномалією рефракції рекомендовано регулярно обстежуватись в лікаря-офтальмолога, який запропонує види корекції і лікування далекозорості.
Як лікують далекозорість в клініці СВІТ ЗОРУ?
Основними методами профілактичного лікування далекозорості є:
- апаратне лікування далекозорості
- окулярна та контактна корекція.
З підручника офтальмолога:
Далекозорість – гіперметропія
Гіперметропія характеризується тим, що головний фокус лежить позаду сітківки ока. Для того щоб фокус потрапив на сітківку, промені до входження в око повинні мати збіжний напрямок. Таких променів в природі немає. Тому гіперметропічне око не може чітко бачити ні вдалину, ні близько.
Однак більшість далекозорих при слабкій гіперметропії добре бачить вдалину, так як акомодація збільшує заломлюючу силу діоптрійного апарату ока.
Гіперметроп весь час змушений акомодувати. Напруження акомодації стає звичним, і розслабити її повністю гіперметроп не може; через це частково гіперметропія знаходиться постійно в прихованому стані і склом не визначається.
В силу того, що гіперметропічне око завжди змушене акомодувати, при заняттях без окулярів часто наступає втома очей. Під час читання контури літер стають не чіткими, зливаються. З`являється відчуття тиску в оці, біль навколо ока, інколи різкий головний біль, нудота.
Це явище носить назву акомодаційної астенопії.
Далекозорість слабкого ступеня, при якій зір вдалину нормальний і робота на близькій відстані не викликає неприємні відчуття, виправлення окулярами не потребує. Якщо гіперметропія викликає астенопічні явища, то вона так само, як гіперметропія середнього та високого ступеня, потребує виправлення склом. Окуляри в даному випадку приписують для постійного носіння.
Апаратне лікування далекозорості призначається в тому випадку, якщо у пацієнта існує невідкорегована раніше амбліопія.
Хірургічне лікування далекозорості є неефективним