Лікування короткозорості

Переважна більшість сучасних людей страждає від тих чи інших аномалій рефракції. При патологіях рефракції проходить порушення заломлення світла в оці і, як результат, зображення не фокусується точно на сітківці ока.

Це означає, що людина з порушеннями рефракції не може чітко і ясно бачити навколишні предмети і потребує тих чи інших методів корекції зору. До основних аномалій рефракції відносяться міопія, гіперметропія та астигматизм.

Що таке короткозорість?

Міопія, або короткозорість - аномалія рефракції, при якій промені світла, які в нормі повинні фокусуватись на сітківці (еметропія), фокусуються перед нею. До сітківки доходять пересічені лінії від фокусу, через що зображення далеких предметів здається розмитим.

Короткозорість – найбільш поширена аномалія рефракції на Землі.

Факторами, при яких виникає міопія, можуть бути тривале зорове навантаження (особливо у людей, які постійно працюють за комп`ютером), недотримання зорового режиму, анатомічні особливості очей, спадковість, стрес, недостатня кількість необхідних для роботи очей речовин.

Людям, у яких є короткозорість, необхідно проходити періодичний огляд у офтальмолога. Лікар визначить причини та призначить необхідне лікування міопії, яке допоможе запобігти прогресуванню захворювання.

Як лікують короткозорість в клініці СВІТ ЗОРУ?

Основними методами профілактичного лікування короткозорості є:

  • консервативне
  • апаратне (лазерна біостимуляція, тренування резервів акомодації, комп`ютерні програми)
  • окулярна та контактна корекція.

Апаратне лікування короткозорості являється профілактичним і направлене на призупинення прогресування.

 

З підручника офтальмолога:

Короткозорість – міопія

Короткозорість – така форма рефракції, при якій паралельні промені, що входять в око, з`єднуються перед сітківкою. Гострота зору у близькозорого завжди значно знижена.

На сітківці утворюються кола світлорозсіяння. Щоб їх зменшити, міопи прищурюють очі. При цьому зменшується розмір зіниці, кола світлорозсіяння стають меншими, гострота зору підвищується. Звідси і слово «міопія», яке походить від грецького «myo», що означає «прищурюватись» і «ops» - погляд.

Міопам доводиться сильно конвергувати. В зв`язку з цим досить швидко втомлюються внутрішні прямі м`язи. Як наслідок, з`являється неприємне відчуття в області лоба, ока, яке носить назву м`язевої астенопії.

Міопія прогресивної форми – захворювання, звичайна короткозорість – вид рефракції.

Початок розвитку міопії припадає на шкільні роки, тобто на той період життя, коли проходить ріст організму і коли очі несуть велике навантаження. Тому з метою попередження розвитку короткозорості необхідно приділяти велику увагу гігієні зору і проводити профілактичне лікування короткозорості.

Існує два види лікування міопії – терапевтичне і хірургічне.Терапевтичне лікування короткозорості включає комплекс профілактичних заходів, направлених на сповільнення прогресування короткозорості.

В період росту організму короткозорість прогресує частіше, тому особливо ретельно слід проводити лікування міопії в дитячому та підлітковому віці. Обов`язкове призначення раціональної  корекції, усунення спазмів циліарного м`язу і явищ астенопії. Рекомендуються спеціальні вправи для тренування циліарних м`язів – апаратне лікування короткозорості.

Якщо міопія висока ускладнена, окрім вище перерахованого, показаний щадний режим: виключаються фізичні навантаження і зорові перевантаження.

Одним із методів лікування міопії є окулярна корекція. В пацієнтів, які не носять окуляри, або носять неправильно підібрані окуляри, міопія прогресує.

Пропонуємо Вам записатися до нас на прийом