Халязіон являє собою вогнище хронічного запалення мейбомієвої залози і хряща повік.
Як утворюється халязіон?
Під дією несприятливих умов проходить закупорювання вихідної протоки мейбомієвої (сальної) залози, в результаті чого секрет накопичується всередині залози, не маючи можливості вийти назовні. Коли приєднується мікробна флора, розвивається запальний процес, навколо якого формується сполучнотканинна капсула і утворюється сам халязіон.
Як розпізнати халязіон?
Халязіон може з`являтись як на одній, так і на обох повіках. При цьому спостерігається почервоніння, припухлість. На дотик він округлої форми, щільний. Відчуття, як правило, слабо болісні або взагалі безболісні. Інколи проходить нагнивання, можливе самовільне розкривання з виділенням гною.
До виникнення халязіона, окрім запалення мейбомієвої залози, можуть призводити неправильно пролікований або недолікований ячмінь, простудні захворювання, запалення країв повік, гострі і хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, зниження загального імунітету організму.
В офтальмологічній клініці СВІТ ЗОРУ досвідчені лікарі-хірурги зможуть надати Вам кваліфіковану консультацію, обстежити стан Ваших повік і призначити необхідне лікування халязіона.
Як лікувати халязіон?
На початкових стадіях лікування халязіона проводиться місцево, при цьому використовуються мазі та краплі, які містять антибіотики.
Для лікування халязіона застосовуються також ін`єкції, які вводяться безпосередньо в халязіон.
Проте найбільш ефективним методом лікування халязіона рахується хірургічне втручання, в ході якого через розріз шкіри або кон`юнктиви видаляють капсулу халязіона разом з її вмістом. Операція проводиться амбулаторно під місцевою анестезією, займає кілька хвилин. Прогнози, як правило, сприятливі, але можливі рецидиви захворювання.